- Nie zmieniamy kolczyka, zanim kanał przekłucia całkowicie się nie wygoi. Czas gojenia piercingu to kwestia bardzo indywidualna. Będziesz wiedzieć, że przekłucie jest wygojone, kiedy nic już nie będzie się z niego wydzielać, ruchy kolczykiem (lekkie pociągnięcie) nie będą sprawiać bólu, znikną wszelkie obrzęki i zaczerwienienia.
- Pielęgnujemy przekłucie każdego Z kanału przekłucia będzie wydzielać się limfa, co jest normalne podczas gojenia się ran, ale trzeba je systematycznie oczyszczać. Za pomocą patyczka nasączonego w soli fizjologicznej oczyszczaj powoli wszystko, co zebrało się przy przekłuciu. Ważne, żeby robić to delikatnie, nie drapać tylko czekać aż się odmoczy. Następnie świeży patyczek zamocz w wodzie morskiej izotonicznej Marimer i przykładaj ją do rany, tak żeby preparat dostał się do wcześniej oczyszczonego kanału przekłucia. Powtarzamy to 2-3 razy dziennie.
- Podczas pielęgnacji czystymi rękoma profilaktycznie sprawdzaj, czy kuleczki są dokręcone.
- Pamiętaj o tym, że masz nowa ozdobę. Staraj się jej niczym nie zahaczyć i nie dotykaj jej nieumytymi rękoma.
- W przypadku przekłutego ucha staraj się spać na stronie bez świeżego kolczyka. Zwróć szczególną uwagę na częstą zmianę poszewki na poduszkę, bo jest to siedlisko wielu
- Alkohol i aspiryna rozrzedzają krew, co wpływa na powstawanie większej Staraj się ich unikać przez pierwsze trzy tygodnie. Największe znaczenie ma to w przypadku przekłuć w obrębie jamy ustnej.
- Zrezygnuj z kąpieli w morzu, jeziorach, basenach przez cały okres Podczas opalania zasłoń kolczyk tak, żeby się nadmiernie nie nagrzał.
- W miarę możliwości, podczas okresu gojenia lepiej korzystać z prysznica niż Jeżeli nie masz innego wyjścia to pamiętaj, żeby nie przemoczyć kanału przekłucia i ograniczyć leżenie w wannie do minimum.
- Nie baw się kolczykiem, nie ruszaj nim bez potrzeby i nie noś rzeczy które mogą go uciskać (w przypadku kolczyków w uszach unikamy słuchawek, w przypadku pępka unikamy spodni z wysokim stanem, bardzo obcisłych bluzek).
- Uważaj z kosmetykami, odżywkami do włosów, farbami i Ogólnie pilnuj, żeby kolczyk nie miał kontaktu z niczym chemicznym.
- Jeśli masz zwierzęta w domu, które wchodzą na łóżko, zmień pościel i Nie pozwól żeby zwierzę miało kontakt z raną.
PORADY
- Jeżeli masz przekłuty pępek lub sutki i boisz się, ze zahaczysz kolczykiem o ubranie, nos opatrunki z gazika przyklejonego plastrem tak, żeby do przekłucia dostawało się
- Jeżeli nie możesz zrezygnować z siłowni dopilnuj aby nie wykonywać ćwiczeń, które mogą sprawić Ci ból lub dyskomfort w okolicy przekłucia.
- Na duży obrzęk i ból po przekłuciu sutków pomogą okłady z gazika nasączonego w zimnym wywarze z kory dębu. Przykładamy bezpośrednio na oczyszczony kolczyk na 10 minut, 1-2 razy